sokolik

Dětský klub SOKOLÍK vznikl v roce 2004 z iniciativy několika maminek na mateřské dovolené a zároveň cvičitelek TJ Sokol Příbram, jako místo, kde si děti pohrají, procvičí si své tělíčko i hlavičku a maminky si odnesou pocit pěkně stráveného dopoledne.Volný prostor v suterénu příbramské sokolovny si o své využití přímo říkal. Možností, kam s malými dětmi v našem městě zajít a pobavit se, moc nebylo. A tak stačila podpora vedení Sokola Příbram a souhlas dalších dvou šikovných cvičitelek pro personální zajištění klubu a z myšlenky se stala realita. Začala pracovní část realizace – stavební a technické úpravy prostor, vypisování formulářů a žádostí po příslušných institucích, volba názvu a loga, tvorba pracovního řádu, programu a v neposlední řadě materiální vybavení Sokolíka. S tím vším nám byl velmi nápomocen, „velký bratr“ Sokolíka, příbramský Sokol, za což mu patří obrovský DÍK.

V září roku 2004 jsme poprvé otevřeli hernu dětského klubu pro malé klienty.

Dopolední program se od svých počátků výrazně nezměnil, tvoří ho volná herna a speciálně vedený hodinový program. Podle požadavků našich malých klientů se uzpůsobuje v průběhu let struktura a náročnost připraveného programu, profesionalita cvičitelek se díky prohlubujícím se zkušenostem zvyšuje a prostory Sokolíka se neustále zkrášlují a zvelebují.